Zaburzenia erekcji to problem dotyczący milionów Polaków – bardzo wstydliwy i odbierający satysfakcję z życia seksualnego. Warto jednak pamiętać, iż w znakomitej większości przypadków tego typu kłopoty nie biorą się znikąd – są efektem prowadzenia niezdrowego stylu życia, w związku z czym zmiana nawyków może się okazać niezwykle pomocna.

Nieodpowiednia dieta

Zbyt dużo słodyczy, fast foodów, zwierzęcych tłuszczów, białego pieczywa itp. – to wszystko skutecznie zabija libido. Dieta powinna być zróżnicowana, nie może w niej zabraknąć warzyw i owoców – zwłaszcza tych zawierających przeciwutleniacze, gdyż poprawiają one erekcję. Może warto pomyśleć o zrzuceniu nadprogramowych kilogramów? Niezbędne są przy tym zmiana przyzwyczajeń żywieniowych i aktywność fizyczna, warto też wspomagać się dobrymi suplementami takimi jak np. Iqmango czy Foreverslim bazujących wyłącznie na naturalnych składnikach. Przyspieszają przemianę materii, dodają energii i wydłużają poczucie sytości po posiłkach.

Alkohol

Lampka wina czy piwo od czasu do czasu nikomu nie zaszkodzi, ale nadużywanie napojów wyskokowych prowadzi do zaburzeń seksualnych.

Papierosy

O tym, że palenie jest bardzo szkodliwe, wiadomo nie od dziś. Powoduje wiele groźnych chorób (w tym nowotworowych), a także odbiera radość z seksu i – jak wykazały naukowe badania – przyczynia się do zmniejszenia wielkości członka.

Brak ćwiczeń

Mężczyźni systematycznie wykonujący ćwiczenia mają zdecydowanie lepszy seks aniżeli panowie, którzy unikają aktywności fizycznej. Nie ma konieczności spędzania kilku godzin dziennie na siłowni, ale ruszać się po prostu trzeba. Jest tyle form aktywności, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Choroby

Niektóre choroby jak np. cukrzyca, nadciśnienie czy depresja powodują spadek libido. Obszaru, jakim jest zdrowie, w żadnym wypadku nie wolno zaniedbywać – regularne wizyty u lekarza i stosowanie się do jego wskazówek poprawiają jakość życia i seksu.

Stres

O stresie mówi się, że jest cichym zabójcą XXI wieku. Powodują go różne czynniki – problemy w pracy, trudności w małżeństwie, kłopoty finansowe, śmierć bliskiej osoby etc. Przewlekły stres wykańcza człowieka krok po kroku. Stresu nie da się całkowicie pozbyć, ale należy go unikać, np. poprzez odpoczynek i rozwój pasji.

Niska samoocena

Aspekt psychologiczny odgrywa w omawianym kontekście niezmiernie ważną rolę.  Mężczyźni cierpiący z powodu kompleksów gorzej radzą sobie w łóżku, co tylko pogłębia ich frustrację. Na szczęście niską samoocenę można podnieść, ale wymaga to pracy nad sobą.

Niewłaściwe suplementy

Panowie z zaburzeniami erekcji często sięgają po rozmaite środki – nie zawsze są to przemyślane zakupy. Dobra suplementacja diety jest wskazana, lecz trzeba stosować sprawdzone preparaty. Iqman to suplement diety przeznaczony dla mężczyzn niezadowolonych z jakości życia seksualnego oraz z długości i wielkości członka. Preparat zawiera 15 aktywnych substancji naturalnego pochodzenia – jego stosowanie zwiększa ukrwienie penisa i przyczynia się do jego wydłużenia, a przy tym potęguje erekcję.

 

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *