Podczas diety ważne jest nie tylko to, co zjadamy. Przyjmowane przez nas napoje mają równie duże znaczenie. Trzeba przy tym pamiętać o dwóch sprawach: organizm potrzebuje odpowiedniego nawodnienia, lecz poprzez picie nie należy dostarczać mu pustych kalorii. Co zatem wybierać, aby było to korzystne dla zdrowia i sylwetki?

Woda

Do tego, że człowiek potrzebuje wody, nie trzeba nikogo przekonywać. Często można się spotkać z informacjami, że powinniśmy pić ok. 2 l wody dziennie. Pamiętajmy jednak, iż dostarczamy jej wraz z pokarmami, np. warzywami i owocami. Codzienna norma jest tak naprawdę indywidualną sprawą. Pewne jest to, że nie możemy dopuścić do odwodnienia organizmu. Po czym poznać, że pijemy za mało? Po kolorze moczu – im jest on ciemniejszy, tym więcej płynów potrzebujemy. Na diecie najlepiej pić wodę źródlaną lub mineralną, bez dosładzania.

Kawa

Kawa jest zalecania podczas odchudzania, ponieważ znakomicie pobudza metabolizm. Niemniej nie przesadzajmy z jej ilością i starajmy się ją pić bez żadnych dodatków w postaci mleka czy cukru. Jej smak i działanie można podkręcić przyprawami takimi jak kardamon czy cynamon.

Zielona herbata

Jest to napój, który w zestawieniu z innymi czynnikami, znakomicie wspomaga odchudzanie. Ponadto zawarte w niej przeciwutleniacze niszczą wolne rodniki, co pozwala nie tylko dłużej zachować młody wygląd, ale także ma to duże znaczenie w profilaktyce nowotworów i miażdżycy.

Czerwona herbata

Czerwona herbata zawiera więcej enzymów i polifenoli niż herbata czarna (to zasługa trwających krócej procesów fermentacyjnych), co wpływa m.in. na uregulowanie ilości produkowanej żółci – dzięki temu tłuszcze, których dostarczamy wraz z pokarmem, są lepiej trawione. Oprócz tego czerwona herbata jest cennym źródłem  związków mineralnych, manganu i wapnia. 5-6 filiżanek dziennie wspomaga odchudzanie.

Co jeszcze pić na diecie?

Spośród innych napojów wskazanych na diecie wymienia się m.in.:

– napary ziołowe, np. z mniszka lekarskiego, pokrzywy, złocienia, skrzypu polnego,

– sok pomidorowy zawierający mało kalorii oraz potas i likopen,

– mleko sojowe dostarczające wielu składników mineralnych, witamin i przeciwutleniaczy.

A co z suplementami?

Odchudzanie to proces wymagający sporo wysiłku i silnej woli. Aktywność fizyczna plus zdrowa dieta potrafią zdziałać cuda, lecz na efekty trzeba poczekać. Można je przyspieszyć poprzez stosowanie dobrze dobranych suplementów – zaleca się Slimunox, Iqmango, Foreverslim, Iqacai oraz Iqgreen. Są to całkowicie bezpieczne dla organizmu produkty nie powodujące skutków ubocznych. Ich skuteczność wynika z unikalnego połączenia składników wyłącznie naturalnego pochodzenia. Hamują apetyt i przyspieszają przemianę materii, a przy tym redukują uczucie zmęczenia. Aktywne składniki przyczyniają się poza tym do spowolnienia tempa procesów starzenia i stymulują pracę mózgu.

Zaplanowane odchudzanie, w którym główną rolę odgrywa zbilansowana dieta adekwatna do indywidualnych potrzeb i właściwa suplementacja to doskonały sposób na pozbycie cię zbędnych kilogramów.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *