Lista czynników zaburzających erekcję jest dość długa. Znajduje się na niej m.in. nadwaga, która często prowadzi do otyłości – a stąd już zaledwie krok do wielu poważnych chorób jak np. cukrzyca czy miażdżyca. Jak się okazuje, nadprogramowe kilogramy obniżają również jakość życia seksualnego.

Nadwaga a libido

Niskie libido nie tylko nie pozwala czerpać radości z seksu, ale także obniża samoocenę, co sprzyja pojawieniu się depresji. Siedzący tryb życia oraz wysokotłuszczowa dieta sprawiają, że przysłowiowa oponka na brzuchu rośnie – podobnie jak problemy z potencją. Naczynia krwionośne zwężają się, w związku z czym do członka nie dociera odpowiednia ilość krwi, której zadaniem jest podtrzymać erekcję. Sytuacja robi się naprawdę groźna, kiedy występuje miażdżyca – może ona bowiem spowodować zawał prowadzących do penisa naczyń krwionośnych. Działa tu podobny mechanizm jak w przypadku zawału serca.

Dieta na dobry początek

Pozbycie się złych nawyków żywieniowych w powyższym kontekście jest niezbędne – musi iść to w parze z aktywnością fizyczną. Zmiany w sposobie odżywiania powinny być trwałe, a nie jedynie tymczasowe. Wbrew pozorom wcale nie trzeba się katować niskokalorycznymi dietami – wystarczy przestrzegać paru zasad, aby po miesiącu dostrzec pierwsze efekty. Eliminacja fast foodów i wysoko przetworzonej żywności, ograniczenie cukru i stosowanie zdrowych zamienników (np. pieczywo razowe zamiast pszennego) plus wybrana forma aktywności fizycznej – i waga leci w dół. W trakcie odchudzania warto sięgać po sprawdzone suplementy takie jak Slimunox, Iqmango, Foreverslim, Iqacai czy Iqgreen. Są to unikalne, starannie dobrane kompozycje naturalnych składników przyśpieszających przemianę materii, poprawiających samopoczucie i hamujących nadmierny apetyt. Preparaty te powodują skutków ubocznych i oczyszczają organizm z toksyn, podnosząc skuteczność odchudzania.

Radość z seksu – radość z życia

Pozbycie się niezdrowych nawyków żywieniowych i więcej ruchu na co dzień to dla mężczyzn borykających się z nadwagą ważny krok do odzyskania zarówno zdrowia, jak i sprawności seksualnej. Szczupła, atrakcyjnie prezentująca się sylwetka to ponadto mniej kompleksów – czynnik psychologiczny odgrywa tutaj niezwykle istotną rolę, gdyż mężczyzna akceptujący swój wygląd i zadowolony z niego czuje się pewniejszy w łóżku. Panom z zaburzeniami erekcji polecany jest suplement diety Iqman – wspomaga popęd seksualny oraz zwiększa ukrwienie penisa, przyczyniając się do wydłużenia członka i spotęgowania erekcji. Omawiany preparat zawiera  15 składników aktywnych, w tym m.in. witaminę C, L-argininę, ekstrakt z korzenia żeń-szenia właściwego, ekstrakt 12:1 z owoców buzdyganka naziemnego, selen, cynk, kwas foliowy, biotynę etc. Świetnie zatem uzupełnia braki niektórych składników odżywczych i witamin, bez których organizm nie jest w stanie dobrze funkcjonować.

Utrzymanie prawidłowej masy ciała wpływa pozytywnie na wiele obszarów życia – w tym też i sprawność seksualną. Dając o siebie zawsze warto – przynosi to sporo korzyści.

 

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *