Witaminy K2 i D3 są bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Już noworodki otrzymują solidną dawkę obu witamin, głównie dla zdrowego rozwoju kości, ale nie tylko. Dorośli również powinni suplementować obie witaminy, zwłaszcza że dostarczanie ich wraz z pożywieniem może być mało efektywne albo kompletnie niemożliwe. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej suplementowi diety IQK2D3. Czym on jest i jak działa na nasz organizm?

Połączenie witaminy D3 i K2

Witamina D jest bardzo ważna dla zdrowego rozwoju kości i zębów. Jest ona syntezowana w skórze człowieka pod wpływem promieniowania słonecznego. Dlatego w okresie letnim powinniśmy przez odpowiednio długi okres wystawiać swoje ciało na wpływ słońca, oczywiście z odpowiednią ochroną w postaci faktora SPF, aby nie doprowadzić do szkód w skórze. Poza tym, w okresie jesienno-zimowym witaminę D3 trzeba suplementować, w przeciwnym wypadku będziemy mieli jej niedobór. Nie występuje ona w żywności, a jeśli już to w śladowych ilościach.

Witamina D3, nazywana witaminą słońca, w rzeczy samej jest hormonem steroidowym, który wytwarzany jest w skórze pod wpływem słońca. Na produkcję witaminy D3 mają wpływ liczne czynniki zewnętrzne, takie jak:

  • poziom promieniowania słonecznego,
  • wykorzystywanie kremów do opalania z filtrem,
  • poziom zachmurzenia,
  • poziom zanieczyszczenia powietrza,
  • pora roku i pora dnia,
  • szerokość geograficzna,
  • poziom starzenia się skóry,
  • poziom tkanki tłuszczowej podskórnej,
  • pigmentacja skóry.

Witamina K2 ma z kolei wpływ na poziom krzepnięcia krwi. Okazuje się bardzo pomocna w utrzymaniu zdrowego wzrostu kości, dlatego warto podawać ją łącznie z witaminą D3, co ma miejsce w przypadku preparatu IQK2D3.

Właściwości suplementu IQK2D3

Dzięki regularnemu zażywaniu produktu IQK2D3 można zapewnić sobie odpowiednią podaż obu witamin jednocześnie, dzięki czemu utrzymamy prawidłowy poziom wapnia we krwi i pozwolimy na prawidłowe jego wchłanianie w organizmie. Nasze kości i zęby będą mocne, twarde i gęste. Prócz tego witamina D3 będzie pomagała w rozwoju kośćca, w funkcjonowaniu mięśni i układu odpornościowego. Sprzyja ona realizowaniu procesów anabolicznych, czyli rozwojowi pożądanej masy mięśniowej.

Opis produktu

Znaczenie ma przy tym poziom starzenia się skóry, pigmentacja i poziom tkanki tłuszczowej. U wielu z nas organizm nie jest w stanie wyprodukować odpowiedniej ilości witaminy D, która jest witaminą z grupy rozpuszczalnych w tłuszczach. Jest ona niezbędna do przebiegu wielu ważnych procesów w organizmie. Oprócz witaminy D3 suplement zawiera również witaminę K2. Wpływa korzystnie na układ nerwowy, regeneruje mikrouszkodzenia w mięśniach, przyspiesza regenerację powysiłkową. Co ciekawe, jedną z właściwości tej drogocennej witaminy jest działanie immunomodulacyjne, co oznacza, że wspomaga walkę z różnymi infekcjami i jest w stanie na pewnym poziomie zapobiegać powstawaniu i namnażaniu się komórek nowotworowych. Witamina D staje się pomocna przy leczeniu zaburzeń snu. Pomaga walczyć z nadciśnieniem tętniczym i niewydolnością serca, jest elementem profilaktyki przy endometriozie u kobiet oraz pozwala na stymulowanie zdolności regeneracyjnych wątroby.

Wiele cennych właściwości ma również witamina K2, która stanowi integralny składnik produktu IQK2D3. Pozwala ona na utrzymanie zdrowych kości i zębów oraz bierze udział w procesie krzepnięcia krwi.

Kto powinien przyjmować suplement diety IQK2D3?

W szczególności preparat IQK2D3 jest polecany dla wszystkich osób zagrożonych niedoborem witaminy D3 lub dla tych, u których taki niedobór został zdiagnozowany. Powinny przyjmować go osoby ćwiczące, aktywne fizycznie, osoby starsze, a nawet dzieci i nastolatki, ponieważ dobre właściwości obu witamin dla każdego są istotne.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *