Medycyna ajurwerdyjska opiera się na założeniu, że człowiek stanowi jedność z kosmosem. Osoby stosujące różne metody leczenia i profilaktyki, znane z tej szczególnej gałęzi medycyny naturalnej, wykorzystują liczne zioła i rośliny, które wywierają dobroczynny wpływ na organizm człowieka. Warto przyjrzeć się bliżej m.in. roślinie leczniczej Ashwagandha, która jest głównym składnikiem suplementu diety IQginseng.

Czym jest IQginseng?

Preparat IQginseng jest suplementem diety zawierającym wyciąg z AshwaNgandha. Roślina ta jest znana od wieków praktykom medycyny ludowej w krajach azjatyckich. W Europie ta roślina ceniona jest z uwagi na cenne właściwości w zakresie fitoterapii. Co to takiego?

AshwaNgandha jest indyjskim żeń-szeniem, znana również jako Withania sominifera, Indian gingseng, Winter cherry, Samm al Ferakh czy Kanaje Hindi. Bez względu na nazwę, jest ona rośliną z rodziny psiankowatych, która rośnie naturalnie w Indiach, Iranie, Afganistanie, Pakistanie, na Sri Lance i w Bangladeszu.  Czasem można spotkać się z uprawą AshwaNgandha w Europie i w północnych regionach Afryki, głównie w Egipcie. Można ją rozpoznać po tym, że zioło to ma formę krzewu, który dorasta do wysokości nawet 150 cm. Rodzi żółtozielone lub zielonkawe kwiaty oraz czerwone lub ciemnopomarańczowe owoce.

W suplemencie diety IQginseng zawarte są lecznicze wyciągi z korzenia i owoców Ashwangandhy.

Jakie właściwości ma produkt IQginseng?

Sama AshwaNgandha ma dobroczynne działanie dla ludzkiego organizmu. Dlatego też suplement diety IQginseng będzie korzystnie wpływał na jego funkcjonowanie. Wśród przypisywanych mu właściwości znajdziemy:

  • działanie adaptogenne – dzięki zawartości witanolidów, mających cechy farmakologiczne, które są substancjami aktywnymi o strukturze związku witaferyna A,
  • właściwości przeciwbakteryjne i antynowotworowe,
  • działanie przeciwstresowo, antydepresyjne i antyoksydacyjne,
  • działanie anaboliczne – wstrzymuje katabolizm, czyli rozpad tkanki mięśniowej, a wspiera jej budowanie i utrzymywanie,
  • działanie oczyszczające na receptory adrenergiczne – wycisza i uspokaja nadnercza, a przy tym zapewnia całemu organizmowi energię do działania.

Z powodzeniem IQginseng będzie suplementem diety wspierającym redukcję tkanki tłuszczowej i ogólnie masy ciała, a przy tym pomagającym w budowaniu imponującej masy mięśniowej. W okresie redukcji środek IQginseng będzie redukował negatywny wpływ kortyzolu na organizm, który wyzwalany jest w organizmie np. przy treningach siłowych.

Dlaczego warto?

Stosując suplement diety IQginseng, można zwiększać w pożądany sposób masę mięśniową i utrzymywać ten stan przez długi czas. AshwaNgandha, zawarta w IQginseng, będzie chronić organizm przed wieloma chorobami i redukować zmęczenie wynikające z wysiłkowej aktywności fizycznej.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *